نتایج روانکاوانه

دیشب پس از بحث با عمه جان که چند روزی از اصفهان آمده به نتایج قابل توجه روانشناسانه‌ای در رابطه با موضوع مهم خانواده رسیدیم:
۱- برای هر فرزند خانواده دو عنصر مهم برای تربیت همیشه لازم است. الف) اقتدار ب) پیگیری. نتیجه‌ی بحث این بود که من از پیگیری در دوران کودکی بی‌نصیب بوده‌ام و پسر عمه‌ام (فرزند همین عمه‌جان) از اقتدار. من در گوشه
‌های همان اقتدار سفت و سخت خودم را قایم می‌کردم و چون کسی پیگیر احوالم نبود به راحتی در همان محل و مکان و زمان قانونی آن کار را که می‌بایست بکنم را نمی‌کردم. و آن دیگری وقتی که پیگیر احوالش می‌شدند می‌دیدند که اصلا آنجا که باید باشد نیست. آن یکی مدرسه را در سال دوم متوسطه ول کرد و این یکی دقیقا در مواعد مقرره درسش را به پایان رساند و یم لیسانس دشت کرد که نه چیزی ازش فهمید و نه چیزی آموخت!
۲- اهمیت زیاد مادر زن در مقابل امیت ناچیز مادر شوهر!!! : اگر زن یه مادر داشته باشد که بیاد و داماد و دخترش رو زفت ورفت بکنه زندگی ادامه می‌یابد. ولی اگر مادر زن بی‌توجهی بکنه زندگی در همان آغاز از هم می‌پاشه!! این با نمونه‌های بسیاری به عنوان یک نتیجه‌ی علمی به تایید جمع من و عمه‌ام رسید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s